Μετά τη μεγάλη επιστημονική επιτυχία του 1ου Summer ENT School, είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσουμε την έναρξη του 2ου Summer ENT School- Μετεκπαιδευτικού Προγράμματος Χειρουργικών Τεχνικών και Παθήσεων ΩΡΛ – Κεφαλής και Τραχήλου.

Το 2ο Summer ENT School θα πραγματοποιηθεί στην Πανεπιστημιακή ΩΡΛ Κλινική του Πανεπιστημίου Πατρών και θα έχει διάρκεια 6 ημερών, από 22.09.2024 έως και 27.09.2024.

Το πρόγραμμα αφορά εκπαίδευση σε χειρουργικές τεχνικές των σιελογόνων αδένων (παρωτιδεκτομή, εξαίρεση υπογνάθιου), ENT neck emergencies (τραχειοστομία, κρικοθυρεοτομή, παροχέτευση αποστήματος), FESS, ρινοπλαστική και facial reconstruction (κρημνοί αποκατάστασης, αφεστώτα ώτα) και φέτος έχει προστεθεί η ενδοσκοπική ωτοχειρουργική.

Περιλαμβάνει επίσης παρακολούθηση live χειρουργείων, εκτεταμένη πρακτική εκπαίδευση σε νωπά παρασκευάσματα και εισηγήσεις με keynotes.

Επισυνάπτεται το σχετικό πρόγραμμα.

Ο αριθμός των συμμετεχόντων (inclusive hands-on cadaver workshops, theoretical sessions, lunches, welcome reception) ορίζεται σε δεκαοκτώ (18) και το εκτιμώμενο κόστος εγγραφής είναι 3.000 euros.

Για πληροφορίες: κ. Γεωργία Θούα

Τηλ. 2613.603.264-5