Προς τους
Φοιτητές -τριες
του ΔΔΠΜΣ “ Παθήσεις Ρινός, Βάσης Κρανίου και Προσωπικής Χώρας “

Παρακαλούνται οι μεταπτυχιακοί φοιτητές – τριες του ΔΔΠΜΣ  “Παθήσεις Ρινός, Βάσης Κρανίου και Προσωπικής Χώρας” να εισέλθουν στο ηλεκτρονικό σύστημα (https://progress.upatras.gr), προκειμένου να δηλώσουν τα μαθήματα του τρέχοντος εαρινού εξαμήνου που παρακολουθούν και να κάνουν ανανέωση εγγραφής (ισχύει μόνο για όσους δεν πρόλαβαν).

Ημερομηνίες δήλωσης μαθημάτων εαρινών εξαμήνων:

Δευτέρα 11/4/2022 έως και Μ. Τετάρτη 20/4/2022

Η είσοδος στην ηλεκτρονική γραμματεία γίνεται με τον ίδιο κωδικό χρήστη που χρησιμοποιείται σε όλες τις κεντρικές υπηρεσίες Τηλεματικής του Πανεπιστημίου Πατρών (e-mail, e-class κλπ).

Αναλυτικές οδηγίες υπάρχουν στο εγχειρίδιο χρήσης, το οποίο θα βρείτε όταν μετά την εισαγωγή σας στο σύστημα επιλέξετε από το menu «ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ ΧΡΗΣΗΣ».

Σε περίπτωση προβλήματος κατά τη χρήση των υπηρεσιών, οι χρήστες μπορούν να αποστέλλουν μήνυμα στη διεύθυνση itdesk@upatras.gr

Όσοι φοιτητές δεν κάνουν δήλωση μαθημάτων, δε θα μπορούν να συμμετέχουν στην εξεταστική περίοδο Ιουνίου 2022 και στην επαναληπτική περίοδο Σεπτεμβρίου 2022.

Διευκρινίζεται ότι, μετά το πέρας της τελικής ημερομηνίας, το μηχανογραφικό σύστημα θα κλείσει και δεν θα είναι δυνατή η δήλωση των μαθημάτων.

Από τη Γραμματεία του Τμήματος Ιατρικής

Γ. Θούα